Galeria Zdjęć Naturystycznych

 

 

 
Pomoc


Podział Galerii

 

Galeria jest podzielona na kategorie: publiczne i prywatne. Do kategorii publicznych należą Naturyzm oraz Akt, do prywatnych Galerie użytkowników.
Zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć albumy we wszystkich kategoriach, zasadnicza różnica pomiędzy nimi polega na tym że w galeriach publicznych opublikowanych zdjęć nie można usuwać. Oczywiście admin na prośbę użytkownika może zawsze usunąć konkretną fotografię, w galeriach prywatnych zarejestrowany użytkownik ma całkowitą kontrolę nad swoimi pracami.

W kategoriach publicznych albumy są sortowane w kolejności pojawiania się w nich, w kategori prywatnej są grupowane według właściciela.

W galeriach należących do publicznej kategorii, zdjęcia podlegają weryfikacji przez admina pod względem zgodności z tematyką kategorii i w pewnych przypadkach mogą być przesunięte do galerii prywatnych. W prywatnych nie ma żadnej weryfikacji, w obu natomiast wymagane jest przestrzeganie regulaminu i netykiety.

Menu "Moja galeria" pokazuje tylko albumy należące do użytkownika i znajdujące się w kategorii Galerie użytkowników

Zasady


W kategoriach publicznych będą tworzone specjalne albumy ze słowami kluczowymi i zatytułowane tak jak ich słowa kluczowe. Oto lista takich albumów:

Album Słowo kluczowe
Dębki dębki
Rowy rowy
Piaski piaski
Chałupy chałupy
Grzybowo grzybowo
Chorwacja chorwacja
Grecja Hiszpania
Hiszpania hiszpania
Baseny i sauny basen_sauna


Użytkownik, wgrywając swoje zdjęcie do dowolnego albumu, nawet z kategorii prywatnych, może nadać mu któreś z wyżej wymienionych słów kluczowych, wtedy zdjęcie ukaże się i w pierwotnym albumie użytkownika, i w albumie z tym samym słowem kluczowym. W ten sposób automatycznie powstaje tematyczny albm ze zdjęciami wielu użytkowników. Jeśi zaistnieje potrzeba dodania nowego albumu z nowym słowem kluczowym, admin galerii zrobi to na prośbę użytkownika.

Aby wgrać fotografię do galerii, najpierw trzeba utworzyć album w którejś kategorii. Albumy tworzy sie w Managerze Albumów, znajduje się on w menu "Mój profil", podmenu "Utwórz-uporządkuj albumy". Każdy album może być widoczny tylko dla swojego właściciela, niezależnie od przynależności do kategorii.

Maksymalna wielkość wgrywanego zdjęcia wynosi 4,5 MB, zdjęcie po przesłaniu jest przeskalowywane do maksymalnie 980 pikseli. Jeśli zdjęcie jest większe niż 4,5 MB należy je zmniejszyć przed wysyłką korzystając z programów graficznych. Każdy użytkownik ma do dyspozycji na serwerze 50 MB na swoje zdjęcia, co oznacza że po przeskalowaniu może wgrać co najmniej 200 fotografii.

Puste albumy nie są pokazywane, ale skrypt je liczy, tak więc może się nie zgadzać liczba wyświetlanych albumów z numeracją np. podstron.

Wszędzie gdzie jest dostępna dodatkowa pomoc pojawia się ikonka . Po kliknięciu na nią otworzy się okienko z tekstem. Część pomocy jest w języku angielskim, Coppermine nie wspiera języka polskiego w tym zakresie, ale najbardziej istotne fragmenty pomocy zostały przetłumaczone przez NNS, być może podejmiemy się dalszego tłumaczenia.

 

Theme FiBlack fixed by NNS 2018